Programy i projekty w realizacji - Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim


Zawartość stron

Nagłówek projektu POWER EFS

OGŁOSZENIE

Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim w związku z realizacją projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie mińskim (III)" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa I, Działanie 1.1, Poddziałanie 1.1.1. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) informuje, że od 3 kwietnia 2018 r. do 13 kwietnia 2018 r. prowadzone będą nabory wniosków o:
  1. zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych,
  2. przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej,
  3. refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
Harmonogram naboru wniosków:
Forma aktywizacji Termin składania wniosków
Staż zawodowy (na okres do 5 miesięcy) 03.04.2018 – 13.04.2018 r.
Środki na podjęcie działalności gospodarczej (do 20.000 zł) 03.04.2018 – 13.04.2018 r.
Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (do 20.000 zł) 03.04.2018 – 13.04.2018 r.

Projekt skierowany jest do osób poniżej 30 roku życia zarejestrowanych w PUP jako osoby bezrobotne z II profilem pomocy (w uzasadnionych przypadkach osoby wnioskujące o środki na podjęcie działalności gospodarczej mogą mieć ustalony I profil pomocy). Osoby te muszą należeć do kategorii NEET, czyli spełniać łącznie trzy następujące warunki:
  1. nie pracują (tj. są bezrobotne lub bierne zawodowo),
  2. nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  3. nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).
Ponadto, pierwszeństwo udziału w projekcie przysługuje osobom niepełnosprawnym.

W ramach projektu wsparcie dla osób do 25 roku życia pozostających bez zatrudnienia będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce tzn. w ciągu czterech miesięcy od dnia rejestracji.

W przypadku staży zawodowych w pierwszej kolejności pozytywnie rozpatrywane będą wnioski Organizatorów, którzy zadeklarują zatrudnienie po zakończonym stażu na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy lub na umowę zlecenie przez okres co najmniej 3 pełnych miesięcy, za miesięcznym wynagrodzeniem w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, w przypadku umów o dzieło, w których nie określono czasu trwania umowy, wartość umowy musi być równa lub wyższa trzykrotności minimalnego wynagrodzenia.

Osoby bezrobotne i pracodawców zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o składanie wniosków w Punkcie Informacyjno - Podawczym mieszczącym się na parterze w siedzibie urzędu.

Przed wypełnieniem wniosków prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi zasadami:
  1. organizacji staży zawodowych;
  2. przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej;
  3. refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
Odnośniki do pobierania formularzy:
1. Wniosek o zorganizowanie stażu zawodowego;
2. Wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej;
3. Wniosek o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy;.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę