Programy i projekty w realizacji - Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim


Zawartość stron

Fem 2021

W dniu 5 października 2023 r. pomiędzy Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego działa Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, a Powiatem Mińskim – Powiatowym Urzędem Pracy w Mińsku Mazowieckim zawarta została umowa na dofinasowanie projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie mińskim (I)" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Oś priorytetowa VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych, w szczególności znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy tj. osób młodych w wieku 18-29 lat, długotrwale bezrobotnych, z niepełnosprawnościami, z wykształceniem odpowiadającym poziomowi ISCED 3 i niższym, kobiet oraz osób, które ukończyły 50 lat.
 
Grupę docelową projektu stanowi ogółem 100 osób bezrobotnych, w tym 53 kobiet i 47 mężczyzn zarejestrowanych w PUP należących do grup defaworyzowanych pozostających bez pracy w powiecie mińskim, które otrzymają wsparcie bezpośrednie, w tym:
- osoby młode w wieku 18-29 lat,
- osoby długotrwale bezrobotne - oznacza to bezrobotnych pozostających w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych;
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach - osoby z wykształceniem średnim lub niższym; do tej grupy nie kwalifikują się osoby z wykształceniem pomaturalnym i wyższym,
- kobiety.
Uczestnicy/czki projektu mogą należeć do kilku ww.kategorii bezrobotnych. Projektem mogą być obejmowane osoby doświadczające problemu ze znalezieniem pracy z więcej niż jednego powodu np. długotrwale bezrobotne z orzeczeniem niepełnosprawności, kobiety o niskich kwalifikacjach.
 
Wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce tzn. w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia danej osoby do projektu zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu, stażu lub inną formę pomocy prowadzącą do aktywizacji zawodowej.
 
Uczestnicy projektu zostaną objęci wsparciem w postaci poradnictwa zawodowego i/lub pośrednictwa pracy oraz kosztowymi wsparciami wymienionymi poniżej.
 
W 2023 roku projekt obejmie wsparciem 29 osób poprzez:
- szkolenia indywidualne dla 3 osób,
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 21 osób,
- refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla 5 osób.
 
W 2024 roku projekt obejmie wsparciem 71 osób poprzez:
- staże dla 30 osób,
- prace interwencyjne dla 10 osób,
- szkolenia indywidualne dla 12 osób,
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 14 osób,
- refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla 5 osób.
 
Projekt zakłada realizację następujących wskaźników rezultatu:
-Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 7 osoby,
-Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – 60 osób.
 
Wartość projektu w latach 2023-2024:  2 507 151,00 PLN
Wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich w latach 2023-2024: 1 253 575,50 PLN
 
Biuro projektu zlokalizowane jest przy ul. Przemysłowej 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki w budynku dostępnym architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami – budynek wyposażony jest w windę, drzwi szerokości 90 cm dostosowane są do przejazdu wózkiem, łazienki przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem wyznaczone jest miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń dostępnych dla interesantów można wejść z opiekunem, psem asystującym i psem przewodnikiem. Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim zapewnia dostęp do tłumacza języka migowego za pomocą systemu MIGAM do porozumiewania się z osobami głuchoniemymi. Biuro projektu otwarte jest od godziny 8:00 do godziny 16:00. Komunikacja z biurem projektu oraz jego pracownikami odbywać się będzie osobiście, telefonicznie, pocztą email, za pośrednictwem praca.gov.pl oraz przez ePUAP.
 

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę