Z dofinansowania studiów podyplomowych mogą skorzystać osoby zarejestrowane w Urzędzie jako:
- osoby bezrobotne,
- osoby poszukujące pracy:
2) pracujące u pracodawcy w stanie upadłości lub likwidacji,
3) otrzymujące świadczenia socjalne na urlopie górniczym lub górniczy zasiłek socjalny, 4) uczestniczące w indywidualnym programie integracji lub zajęciach Centrum Integracji Społecznej,
5) będące żołnierzem rezerwy,
6) pobierające rentę szkoleniową,
7) pobierające świadczenie szkoleniowe wypłacane przez pracodawcę,
8) będące domownikiem lub małżonkiem rolnika, szukającym pracy poza rolnictwem i podlegająca ubezpieczeniu społecznemu,
9) będące cudzoziemcem, m.in. obywatelem państwa należącego do Unii Europejskiej lub państwa, które zawarło odpowiednie umowy ze Wspólnotą Europejską; uchodźcą; osoba posiadającą zezwolenie na pobyt stały, osiedlenie się,
- pracujące w wieku 45 lat i powyżej, po zarejestrowaniu się w Urzędzie.
Osoba uprawniona składa wniosek w formie papierowej na obowiązującym formularzu i załącza do niego odpowiednie załączniki:
1. Zaświadczenie z uczelni potwierdzające nazwę i termin studiów podyplomowych, wysokość opłat wraz z terminem płatności oraz nr konta bankowego, na które należy dokonać wpłaty.
2.Oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia osoby bezrobotnej po zakończeniu lub po rozpoczęciu studiów podyplomowych .
3.Oświadczenie o zamiarze podjęcia/wznowienia działalności gospodarczej po zakończeniu lub po rozpoczęciu studiów podyplomowych.
4.Oświadczenie o braku istnienia wykluczających powiązań.
5.W przypadku osób bezrobotnych oświadczenie dotyczące polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze studiami podyplomowymi oraz w drodze do miejsca studiów
i z powrotem (NNW).
6.Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis – w przypadku osób uprawnionych, które mają zawieszoną działalność gospodarczą.
7.Odpis lub kserokopia dyplomu ukończenia szkoły wyższej.
Osoba uprawniona może starać się o dofinansowanie studiów podyplomowych na podstawie opracowanego z doradcą klienta Indywidualnego Planu Działania, pod warunkiem nieprzedstawienia przez doradcę klienta propozycji odpowiedniego zatrudnienia.
Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dofinansowania studiów podyplomowych
O dofinansowanie studiów podyplomowych może starać się osoba uprawniona na podstawie opracowanego z doradcą klienta Indywidualnego Planu Działania, pod warunkiem nieprzedstawienia przez doradcę klienta propozycji odpowiedniego zatrudnienia. Przed złożeniem wniosku należy skontaktować się z Doradcą klienta, w celu weryfikacji Indywidualnego Planu Działania.
Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi Zasadami finansowania przez Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim w 2024 r. usług i instrumentów rynku pracy związanych z kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.
Odnośnik do pobierania formularzy:
Wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych 2024 r.
Formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
Wypełniony wniosek należy złożyć przed planowaną datą rozpoczęcia studiów podyplomowych:
- w pokoju nr 111 (parter) Powiatowego Urzędu Pracy w godz. 8.00 - 16.00;
- za pośrednictwem operatora pocztowego.
Po zapoznaniu się z Zasadami finansowania przez Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim w 2024 r. usług i instrumentów rynku pracy związanych z kształceniem
i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie - 25 759 27 13 wew. 104.