Powiatowy Urząd Pracy na prośbę Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie – Grochowie płk Wojciecha Zaręby informuje, że Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie od 1 kwietnia 2019 roku rozpoczyna rekrutację na studia w roku akademickim 2019/2020.


Uczelnia została utworzona w dniu 31 sierpnia 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości na mocy rozporządzenia z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz. U. 2018, poz.1461). Nabór na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej rozpoczyna się od 1 kwietnia 2019 r.

Oferta edukacyjna w roku akademickim 2019/2020 skierowana jest do absolwentów szkół średnich. Studia na kierunku penitencjarystyka to bardzo dobry wybór dla osób, które swoją przyszłość chciałyby związać z mundurem. Kandydat musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania lekarskie i psychologiczne, testy sprawnościowe, zaświadczenie o niekaralności.

W czasie trwania studiów uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie, dodatek za stopień. Należy podkreślić, że studenci odbywają studia w trybie stacjonarnym i są skoszarowani. Funkcjonariuszowi w służbie kandydackiej w trakcie nauki na pierwszym stopniu studiów w Uczelni, w zależności od wyników w nauce i pozytywnej opinii, może być nadany stopień:
  1. starszego szeregowego Służby Więziennej – na pierwszym roku studiów;
  2. kaprala Służby Więziennej – na drugim roku studiów;
  3. starszego kaprala Służby Więziennej – na trzecim roku studiów.
Funkcjonariuszowi w służbie kandydackiej w trakcie trwania nauki na II stopniu studiów w Uczelni, w zależności od wyników w nauce i pozytywnej opinii, może być nadany stopień:
  1. chorążego Służby Więziennej – na pierwszym roku studiów;
  2. starszego chorążego – na drugim roku studiów.
Po ukończeniu pierwszego stopnia studiów w Uczelni funkcjonariusz w służbie kandydackiej ma prawo przystąpić do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych Służby Więziennej, w przypadku złożenia egzaminu i nadania pierwszego stopnia w korpusie chorążych Służby Więziennej funkcjonariusz w służbie kandydackiej ma prawo do kontynuowania nauki na drugim stopniu studiów w Uczelni albo zwrócenia się o skierowanie do służby na stanowisko chorążego.

Po ukończeniu drugiego stopnia studiów w Uczelni funkcjonariusz w służbie kandydackiej ma prawo przystąpić do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie oficerów Służby Więziennej.
W przypadku złożenia egzaminu funkcjonariusz w służbie kandydackiej jest kierowany do służby na stanowisko oficerskie.

Absolwenci I i II stopnia mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://wskip.edu.pl

Plakat rekrutacja do WSKiP